O nas

2 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

NASZE HOSPICJUM OBCHODZI JUBILEUSZ

25-LECIA

Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej jest instytucja powołaną przez Prymasa Polski dnia 2 października 1996 roku do sprawowania opieki hospicyjnej niosącej ulgę osobom nieuleczalnie chorym i umierającym.

Opieką lekarską, pielęgniarską, duchowa i socjalną sprawujemy w domu Chorego dając oparcie całej rodzinie, często zagubionej w trudnych chwilach związanych z przewlekłą chorobą najbliższej osoby.

Naszą opieką obejmujemy ponad 130 pacjentów dziennie, zapewniając pełną pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną (w razie potrzeby) i rehabilitacyjną (w razie potrzeby) oraz niezbędną aparaturę i sprzęt medyczny w ich domach.

Naszymi pacjentami są nieuleczalnie chorzy, głównie na nowotwory złośliwe. Opieka hospicjum polega na poprawie jakości życia pacjentów i ich rodzin poprzez wielokierunkowe zaspakajanie ich potrzeb. Wiąże się to z łagodzeniem większości objawów towarzyszących chorobie przewlekłej, a szczególnie z łagodzeniem dolegliwości bólowych.

Swoim wsparciem obejmujemy chorych niezależnie od ich przekonań, uwzględniając ich indywidualne potrzeby duchowe i religijne.

W każdy trzeci czwartek miesiąca (poza lipcem i sierpniem) w Kościele Św. Zygmunta przy Placu Konfederacji 55, na warszawskich Bielanach o godz. 18:00, sprawowana jest Msza św. w intencjach naszego Hospicjum, podczas której szczególną modlitwą obejmujemy naszych Darczyńców.


Pomóżcie Polom Nadziei